04/05/2026

Dan 1530.

Atentator iz prošlog posta prema snimci iz hotela nije uspio opaliti ni metka. Agent Tajne službe koji je dobio metak u pancirku, to može zahvaliti svojem kolegi iz osiguranja koji se raspištoljio sa druge strane hodnika. U međuvremenu se nije dogodio novi napad na Iran, ali Izraelske okupacijske snage i Hezbollah nastavljaju razmjene na jugu Libanona. Vode se nekakvi pregovori u pozadini, ali za sada konkretnih dogovora nema. Stoga jedina aktivna bojišnica WW3 i dalje ostaje ona u UKrajini. Tamo se tlo izgleda počelo sušiti, pa se s prestankom rasputice ponovno pokrenula Ruska tehnika. U proteklih osam dana operativno-borbena grupa "Sjever" je u pograničnom području regije Sumi zauzela naselja Taratutino, Zemljanki, Novodmitrovku, Korčakovku i Mirnopolje, dok su u Harkovskoj regiji zauzeli Pokaljnoj. U DNR je OBG "Zapad" oslobodila naselje Iljičevku, OBG "Centar" je oslobodila Novoaleksandrovku, dok je OBG "Jug" oslobodila Novodmitrovku.

              Slika: https://t.me/intelslava/87257#

Međutim bilo je štete i sa Ruske strane. UKrajinske bespilotne letjelice su pogodile i zapalile rafineriju Tuapse u Krasnodarskom kraju. Za to vrijeme, naftnoj industriji SAD-a nije nikada išlo bolje prebacivši pretprošli tjedan prosječan dnevni izvoz od 6 milijuna barela sirove nafte dnevno sa čime su probili rekord iz 2023. od 5,3 milijuna. Jedan dan su s izvozom prešli čak 14 milijuna barela. Dana 29.4. UKrajinci su se pohvalili sa uništenjem dva borbena helikoptera u Ruskoj regiji Voronjež. Na snimci koju su objavili vidi se da je pri pogađanju Mi-8/17 smrtno stradao i tehničar koji je radio na lijevom motoru. Nakon dulje pauze sinoć se jedna bespilotna uspjela probiti i do Moskve. UKrajinski režim s takvim teroriziranjem civilnog stanovništva očito kod Rusa želi izazavati nezadovoljstvo s Putinom. Rat iscrpljuje, pa Rusija navodno naveliko prodaje svoje zlatne rezerve.

               Slika: Manga

S obzirom da su to stvari na koje nemamo utjecaja, bavimo se sa onim na što možemo utjecati. To je provedba osobne obuke. Napokon su završeni radovi na održavanju jedrilice K7 i vitla u aeroklubu Velika Gorica, pa smo u subotu i nedjelju započeli sa letačkim aktivnostima. Izvršene su provjere nakon šestomjesečne letačke pauze i započet proces uhodavanja ekipe na startu, vozilu, vitlu itd. Uz to pojavila mi se još jedan neočekivana prilika za motorno letenje. Jedan vlasnik zrakoplova nedavno je stekao PPL dozvolu, ali još je malo nesiguran u vlastite letačke sposobnosti. Kako ne bi dalje plaćao sate instruktorima, kao iskusnijeg kolegu zamolio me za ulogu "osigurača" tijekom njegovih letova. S obzirom da sam zadnji let na tom tipu aviona napravio u srpnju 2023. trebalo je prvo napraviti provjeru s instruktorom. Dobivši u subotu "zeleno svjetlo" do danas smo već odradili 4 sata naleta. Dok se WW3 nastavlja...

                 Slika: Manga

55 comments:

ap-placenici said...

Danas neka frka u Hormuzu, ali ne zna se ništa pouzdano. Rakete su lansirane na USN brodovlje, ali kažu nisu ih pogodile -> https://t.me/intelslava/87426
Naravno cijene nafte divljaju.

Modrina Neba - Blue Sky said...

Nisu jih pogodile, dal to dobro ili...da a nafta skakuče i sve ostalo:(((

nachtfresser said...

Nadam se da mešetarenje naftom neće spasiti Trumpove republikance na midterm izborima uglavnom u studenom i da će dobiti dobru lekciju, odnosno da će znartno oslabiti njegovu poziciju u vlastitoj stranci i ratnički zanos (ako naravno ne bude "balkanskih" manipulacija na biralištima :D)

ap-placenici said...

@Modrino mislim da su ih Iranci namjerno promašili. Ne žele nastavak sukoba, ali su im s time jasno poručili da se maknu iz njihovih teritorijalnih voda.

@Profesore popularnost im pada to je očito. S rastom cijena nafte padaju i gospodarske aktivnosti, pa neki ekonomski analitičari već spominju stagflaciju. U svakom slučaju bit će što mora biti. Sve će nam se otkriti s protokom vremena.

Analize geopolitike said...

Izgleda da mnogi opet ne razumijete potez Trumpa a sto puta sam o tome pisao.Imate na mom blogu članke, dobro ih procitajte sto se sve to dešava a mozda shvatite o što ide.A shvatiti ćete na jesen o što ide a budete jako iznenađeni a vidim da mnogi opet padaju pod utjecaj medija koje kontrolira London City...malo više dolazite kockice a ne da sa vama manipuliraju razni novinari i mediji..

Analize geopolitike said...

Druga jednako važna stvar je da se Ujedinjeni Arapski Emirati, tj. UAE, povlače iz OPEC-a, odnosno da ne povećavaju proizvodnju nafte od strane UAE-a i Saudijske Arabije koja razmišlja o kineskom juanu (što znači da ne samo Iran prodaje naftu za kineski juan). Ukratko, rekli su nam da je američki dolar rezervna valuta nakon smrti, a sve to pokriva rat s Iranom . I ne želi se dati, ali OPEC je britanski alat (tko posjeduje ili kontrolira 7 rudarskih usluga, što je natjeralo OPEC da se opusti?), i time britanski i drugi europski bankarski klanovi gube kontrolu nad naftom.

Treća i možda najvažnija stvar koja nas čeka jest da ćemo uskoro biti pogođeni dugoročnom krizom, najvjerojatnije ne u SAD-u, već u Europi, gdje je gospodarstvo u katastrofalnom stanju zbog Ursule. To znači da će čak i ako se to dogodi, SAD imati sve razloge za provedbu monetarne reforme zbog eurodolarskog duga, tj. europske obveznice denominirane u USD. A kada se to dogodi, nikakve kontrole kapitala neće zaustaviti kolaps eura i EU, jer se mnogo kapitala već seli u SAD i alternativnu imovinu, a kada kolaps eurozone bude vidljiv, pokušaj povlačenja kapitala će se ubrzati.To je samo jedan dio a ima puno toga vezano za rat oko Irana a najvažnije je je globalna preformacija svijeta a to nikako da tupsani od novinara da napišu jer ionako ničem nerazumiju.

Modrina Neba - Blue Sky said...

Dobro jutro Tebi i ugodan dan Želim!

ap-placenici said...

@Mile tvoje analize čitam s oduševljenjem iako nemam nikakvih dokaza da je tome tako. Međutim vijesti koje nakog toga uslijede tu i tamo daju naznake i obrise plana koji si ranije najavio. Isto tako neki neočekivani potezi tima istupanje UAE iz OPEC-a, u kojem Rusija ostaje, isto tako nisu jasni na prvu. Međutim uz tvoje objašnjenje dobija smisao. Objasnio si nam i sadašnji trend prodaje Ruskih zlatnih rezervi, koji se izravno očituje na cijeni zlata koja je upravo pala na 125.04 €/g. Sve u svemu nastavljamo pratitit...

@Modrino dobro jutro ranoranilico. Ti po onoj tko rano rani, dvije sreće grabi... ;)))

zemlja said...

Provlači se u medijima da je atentat bio fake, kako bi pokazao velikog neustrašivog Trumpa. Lp

Analize geopolitike said...

Amerika Ce ponovo napasti Iran, da poubijaju ili likvidiraju sve one koji ne provode plan koji je dogovoren oko Irana na višem nivou.Nspad bi se mogao dogoditi u četvrtak a do kraja tjedna po meni sto posto , jedino ako uspiju prije sve te koji smetaju Iračani likvidirati.

ap-placenici said...

@Zemljo i gospodin ispod tebe se slaže sa tom tezom. Osobno nemam nikakvih dokaza za ili kontra, ali vidio sam da nije reagirao na pucnje iz lobija hotela za razliku od Melanije koja je rukom prekrila usta. E sad jel to bilo zato što je znao što se sprema ili je samo gluh, ne bi znao?

@Mile danas su Emirati dobili batina. Po nekim informacijama dio IRCG se "odmetnuo" od središnje vlasti. Ameri su svo ovo vrijeme primirja navlačili tehniku i logistiku. Krenu li u drugi (ili bolje rečeno treći) napad na Iran cijene goriva opet idu u nebesa.
Trenutno me više brine eskalacija oko Moskve. Putin je najavio jednostrano primirje za 8/9. svibnja, a Zeko je najavio masovni napad bespilotnih na Moskvu. Noćas su izgleda imali probu -> https://t.me/DDGeopolitics/183468
Napadnu li Moskvu na dan pobjede, Kijev bi mogao doživit strašnu odmazdu.

Analize geopolitike said...

Mogao bi biti ovaj maj dosta krvav i zanimljiv.Vidjeti ćemo imali muda Zelinski zajedno sa London City i evropskim lutkama napasti dronovima 9.Maja u Moskvi.Ako to naprave, pola Ukrajine će biti sravnan o sa zemljom i pojedinim centrima u Evropi.

Analize geopolitike said...

Izjava: Andrej Martyanov: Rusko Ministarstvo obrane.

U skladu s odlukom vrhovnog zapovjednika Oružanih snaga Ruske Federacije V.V. Putina, proglašava se prekid vatre 8. i 9. svibnja 2026. godine, povodom proslave Pobjede sovjetskog naroda u Velikom domovinskom ratu. Očekujemo da će ukrajinska strana slijediti ovaj primjer. Istovremeno, primili smo na znanje izjavu predstavnika kijevskog režima u Erevanu na summitu Europske političke zajednice, koja sadrži prijetnje napadom na Moskvu konkretno 9. svibnja. Oružane snage Ruske Federacije poduzet će sve potrebne mjere kako bi osigurale sigurnost svečanih događaja. Ako kijevski režim pokuša provesti svoje kriminalne planove ometanja proslave 81. obljetnice Pobjede u Velikom domovinskom ratu, Oružane snage Ruske Federacije izvršit će uzvratni masovni raketni napad na središte Kijeva. Rusija se, unatoč mogućnostima, do sada suzdržavala od takvih akcija iz humanitarnih razloga. Upozoravamo civilno stanovništvo Kijeva i zaposlenike stranih diplomatskih misija da je potrebno na vrijeme napustiti grad.

Ovo je za krvožedne navijače koji žele napraviti ratnu predstavu. Razmislite o ovome. Bit će to pregled (ako se dogodi) onoga što će se dogoditi s Parizom, Londonom ili Berlinom, gdje je red odavno potreban. Govorim o konvencionalnim udarima.

ap-placenici said...

Moskva im je dala jasno upozorenje. Doduše davala ih je i ranije, pa se su znali zažmirit na jedno oko. Podsjetit ću na neke "crvene linije" koje su bile pregažene bez odgovora. Među njima se posebno ističu brojni napadi s dronovima na Ruske nuklearne elektrane i upad u regiju Kurska. U oba slučaja Rusija je imala pravo uzvratiti po Ukrajini s nuklearnim naoružanjem po svom Ustavu i međunarodnom pravu. Zato se ne kaže bezveze da je najjače Rusko oružje - Putinovi čelični živci.

ap-placenici said...

Nego krenuh ti uzvratit posjet i vidim da si obrisao blog. Nije vraga da su te već locirali i upozorili da ga ukloniš zbog objava "njihovih" budućih planova?

ap-placenici said...

Napokon nekakva informacija o kretanjima na terenu. Rusi pripremaju teren za zatvaranje obruča oko Slavjanska i Kramatorska sa sjevera -> https://t.me/Slavyangrad/163539
Za zauzimanje ključnog naselja Piskunovke morat će forsirat rijeku što će biti vrlo teško u uvjetima "prljavog neba". Ovo je novi termin koji opisuje nebo zasićeno dronovima. Kad smo se već dotakli dronova slijedi objašnjenje zašto ovogodišnja parada na Crvenom trgu neće sadržavati vojnu tehniku -> https://t.me/intelslava/87521
Ukratko jer se za razliku od ljudstva tehnika ne može brzo skloniti u slučaju napada bespilotnih sustava. U međuvremenu je smjenjen zapovjednik Ruskog zrakoplovstva -> https://www.geopolitika.news/vijesti/casa-strpljenja-prelivena-putin-smijenio-zapovjednika-zracno-svemirskih-snaga-zaduzenog-za-obranu-od-dronova/

Nakon puno godina neutralnosti Šveđani su se izgleda zaželili ratovanja, pa sve više čačkaju mečku sa izviđanjima ciljeva na Ruskoj teritoriji i dostavom podataka Kijevu koji na njih izvodi napade -> https://t.me/Slavyangrad/163541
Ako ovo nije izravno sudjelovanje u sukobu onda ne znam što jest. To me podsjeća na izjavu jednog JNA pilota, koji je rekao da se ne osjeća krivim za zločin u Vukovaru jer on na njega nije bacao bombe. On je kao pilot izvidničkog aviona samo snimao. Nakon čega su po njegovim snimkama drugi piloti bacali bombe. Kao što je on tada zaslužio da bude oboren, tako i Švedi to zaslužuju.

Trump za sada sa svojim objavama pokušava srušiti cijene nafte koje su opet podivljale nakon Iranskih raketnih udara proteklih dana -> https://t.me/intelslava/87515
Međutim obustavu operacije "Freedom" tj. USN praćenja brodova kroz Hormuz potvrdio je i Pakistanski premijer -> https://t.me/DDGeopolitics/183541

Analize geopolitike said...

Zatvorio sam blog i telegram kanal do daljnjega..ako sto bude zanimljivo i jako bitno, napišem tu kod tebe na blogu..

ap-placenici said...

Šteta za blog jer imao si vrlo zanimljivih analiza. Za telegram kanal više manje jer je članstvo bilo šaroliko s vrlo različitim poimanjem svijeta koji nas okružuje.
U svakom slučaju bit ću počašćen sa tvojim komentarima ubuduće.

Analize geopolitike said...

Rusi se na društvenim mrežama još uvijek pitaju što se zapravo dogodilo da 9. svibnja neće biti parade kopnene vojne opreme na Crvenom trgu. Službeno objašnjenje Ministarstva obrane da oprema neće sudjelovati u paradi zbog „operativne situacije“ u vezi sa SVO-om je, naravno, izgovor.
U to vrijeme, oklopna vozila i tenkovi dovedeni su u Moskvu pod izlikom službenog pregleda, točnije, pod izlikom službenog pregleda, ali tenkovi su zapravo tada ušli na ulice Moskve i komunisti su pokrenuli pokušaj vojnog udara, koji je trajao od 19. do 21. kolovoza 1991. U to vrijeme tenkovi su napali zgradu Vrhovnog sovjeta, današnju Dumu, i otvorili vatru. Teška oprema je neophodna za uspješan puč u Kremlju.
I iz sigurnosnih razloga, u cijeloj Moskvi nema niti jednog tenka, svi su smješteni u formacijama oko Moskve, ali u samoj Moskvi nijedna posada nije opremljena teškom opremom, upravo kao mjera opreza protiv iznenadnog vojnog udara. Iznenadna odluka da kopnena borbena oprema i njezino osoblje koje njome upravlja neće sudjelovati u paradi može se objasniti u biti samo činjenicom da Kremlj očito ima naznake od tajne službe da bi se tijekom ili neposredno prije ili nakon parade mogao dogoditi dvorski udar. Putin je počeo provoditi čistke oko vojske, a uhićenje Ruslana Čalikova, bliskog suradnika Sergeja Šojgua, izazvalo je veliku pomutnju u ruskoj vojsci.
Jer se Čalikov smatra vezom Kremlja s nekim ruskim oligarhima u vojno-industrijskom kompleksu. Navodno je primao mito kako bi osigurao da se ugovori o naoružanju dodijele nekim od tvrtki tih oligarha. Putinov potez može se smatrati objavom rata skupini moskovskih ureda. A to je opasna situacija. Stoga me ne bi iznenadilo da je Putin otkazao dolazak tenkova ispred Kremlja upravo zbog straha od vojnog udara.
Atmosferu straha pojačavaju neviđene čistke u ministarstvu obrane. Simbol ovog procesa bilo je uhićenje Ruslana Čalikova u ožujku, dugogodišnjeg "desne ruke" bivšeg ministra obrane Sergeja Šojgua. Čalikov, koji je karijeru gradio sa Šojguom od 1990-ih, suočava se s optužbama za pronevjeru 7 milijardi rubalja i organiziranje kriminalne organizacije. Čalikov nije jedini.
Timur Ivanov, "zamjenik za luksuz", i drugi generali poput Pavela Popova i Dmitrija Bulgakova već su završili u zatvoru. Ovi koraci tumače se kao raspad mreže moći Sergeja Šojgua. Putin tako pokušava preventivno eliminirati svaku skupinu u vojsci koja bi imala dovoljan utjecaj i sredstva za poticanje pobune.
Dok generali završavaju u lisicama, oligarsi povezani s vojnim ugovorima moraju pokazati apsolutnu odanost. Osobe poput Sergeja Čemezova (šefa Rosteca) ili Arkadija Rotenberga sada igraju ključnu ulogu u održavanju ratnog stroja u pogonu. Državni pritisak na vojno-industrijski sektor raste i događa se takozvana „meka nacionalizacija“ – imovine poslovnih ljudi koji nisu 100% u skladu s linijom Kremlja.
Imovina se predaje Putinovim pouzdanim saveznicima u obliku prijenosa više od 51% dionica koje je država zadržala privremenoj upravi gore spomenutih korporacija.
Odsutnost tenkova na Crvenom trgu vizualno je priznanje da se Putinova moć temelji na sve užem i paranoičnijem krugu ljudi, a Chabad gubi strpljenje s glavnim izvršnim direktorom Rusije. Uhićenjem Calikova i razoružavanjem parade, Putin šalje jasan signal: nitko nije nedodirljiv i nikome se ne može vjerovati – posebno ne onima s prstom na okidaču teškog naoružanja. Kao što sam već nekoliko puta izjavio, ova jesen mogla bi značiti kraj ne samo Donalda Trumpa već i Vladimira Putina na vlasti, jer je Chabad, kojem služe oba predsjednika, nezadovoljan njihovim radom. Iz različitih razloga, ali svi znaju da je rat u Ukrajini već trebao završiti, a izraelski debakl u Perzijskom zaljevu nije trebao ni početi. Zato je praktički sigurno da bi trećina stranke, Benjamin Netanyahu, treći kadar Chabada, također mogao završiti na jesen. Umjesto da oslabi Iran, on ga je ojačao u procesima svjetskog upravljanja u suradnji s Trumpom. A Chabad to ne oprašta.

Analize geopolitike said...

To je samo dokaz kad pišem unaprijed da se priprema puč nije bilo mlacenje prazne slame kako neki misle

ap-placenici said...

Vrlo zanimljiva analiza potkrijepljena sa brojnim informacijama koje nisu baš javno dostupne. Zadnja smjena u vojnom vrhu za koju sam čuo je bila ona zapovjednika Zračno-svemirskih snaga Viktora Afzalova -> https://www.geopolitika.news/vijesti/casa-strpljenja-prelivena-putin-smijenio-zapovjednika-zracno-svemirskih-snaga-zaduzenog-za-obranu-od-dronova
Na tragu te vijesti izostanak nazočnosti vojne tehnike na paradi povezivan je sa velikim parkiralištima i grupacijama tehnike koje mogu postati relativno lak plijen bespilotnim sustavima i krstarećim projektilima -> https://t.me/intelslava/87521#
Koji su i noćas žestoko lansirani na Rusiju u brojkama preko 347 -> https://t.me/Slavyangrad/163612
Dva od njih su pali na Latviju -> https://t.me/Slavyangrad/163605
Sve je to zvučalo vrlo logično, dok nam nisi prezentirao još jedno mišljenje koje isto tako može biti vrlo utemeljeno. U svakom slučaju što god jest povod, činjenica ostaje da u paradi neće sudjelovati vojna tehnika već samo postroj pješaštva.

Za to vrijeme priča oko Irana se navodno privodi kraju. Prema izvorima u Pakistanu nadomak su sklapanja sporazuma. S druge strane pojavila se informacija o Kuvajtskom i Saudijskom odbijanju preleta i korištenja tamošnjih US baza za nove napade na Iran -> https://t.me/Slavyangrad/163599
Ipak to jučer nije spriječilo USN lovca F-18 da paljbom iz 20mm topa u kormilo zaustavi iranski tanker u plovidbi kroz Omanski zaljev -> https://t.me/intelslava/87562

Izraelsko zrakoplovstvo je od primirja 16.4. noćas prvi put lansiralo UbS-e na Bejrut ubivši navodno zapovjednika Hezbollahovih Radwan snaga -> https://t.me/intelslava/87558

ap-placenici said...

Ono što je opet vrlo zanimljivo su milijunske uplate na burzama sat vremena prije objave o navodnom postizanju dogovora sa Iranom -> https://t.me/DDGeopolitics/183579
Netko je na temelju povlaštenih informacija opet zaradio milijune.

ap-placenici said...

U prilog US epskoj pobjedi tijekom operacije "Epštajnov bijes" najbolje svjedoči satelitsko prebrojavanje 217 uništenih građevnih struktura i 11 primjeraka razne opreme unutar Američkih baza na Bliskom istoku -> https://t.me/the_Right_People/68107

MORF je objavio jučerašnje rušenje 605 krilatih bespilotnih -> https://t.me/mod_russia_en/26770
Upravo sad je u tijeku jedan takav napad na regiju Perm -> https://t.me/intelslava/87568

Analize geopolitike said...

Znaci, vrši se pritisak na Rusiju,Putina da se izvrši puč unutar Rusije.Ta eskalacija i provokacija sa dronovima, dugo neće ići..morati će Rusija i Putin tvrdo odgovoriti ili će biti veliki problem za Putina.Unutar vojnog vrha već postoje podjele, pitanje je samo tko će prvi krenuti..

ap-placenici said...

Pritisak na Rusiju traje već 1533. dana i to nije ništa novo. Koliko je Ruska PZO/PRO uspješna kroz svo to vrijeme najbolje se vidilo tijekom 40. dnevne US-Židovske razmjene sa Iranom. Za razliku od njih koji su nakon desetak dana pukli ko kokice, Rusija dan danas na četiri godine i kusur uspješno presreće visokih 95% daljinski lansiranih oružnih sustava poput vođenih bombi, krstarećih projektila, ATACMS/HIMARS-a i bespilotnih letjelica. Po zakonu velikih brojeva nešto se uvijek provuče i napravi štetu.

Tako što se tiče odgovora Rusija ga stalno pruža. Svaki rat isrpljuje to je jasna stvar, ali isto tako služi kao čistilište nesposobnih vojnih kadrova. Sustavom pokušaja i pogrešaka vojska RF-a se kroz ovih 1533. dana prilagodila i pretvorila u vrlo učinkovit ratni stroj. Pokušaj vojnog udara smo već vidjeli kada se Prigožin sa svojim Wagnerovcima usudio krenuti na Moskvu. Tad je prolivena Ruska krv od strane Rusa i Prigožin je to morao platiti glavom. Surovikin je platio sa pozicijom. Od tada MORF ukida praksu korištenja kontraktora ili plaćanika u tom ratu.

Naravno nikad ne reci nikad, ali u odnosu na to što je tada bilo iz sadašnje perspektive ne vidim mogućnost provedbe vojnog udara i smjene Putina. Pogotovo jer iza njega i dalje čvrsto stoji FSB tj. Ruska duboka država koja ga je i dovela na vlast s presudnim informacijama protiv Jelcina. Suočen s njima Jelcin se povukao "iz zdravsvenih razloga", a prvi predsjednički dekret koji Putin potpisuje je zabrana sudskog progona Jelcina i članova njegove obitelji.

ap-placenici said...

Od jučer u podne do danas Ruska PZO je oborila novih 577 daljinskih oružnih sustava -> https://t.me/mod_russia_en/26779
Dok je samo danas oko Moskve poskidano preko 50 komada -> https://t.me/Slavyangrad/163633
Od šest Ukrajinskih bespilotnih koje su danas poslali preko Baltika do Lenjingradske oblasti je stigao samo jedan i njega je odradila Ruska PZO -> https://t.me/DDGeopolitics/183618
Znači ti ljudi rade svoj posao cijelo ovo vrijeme i to je za njih redovno stanje stvari.

Stara vrtlarica said...

Voljela bih letjeti u tim vašim jedrilicama i gledati parkove i vrtove odozgo.

ap-placenici said...

U tom slučaju bolje bi bilo imati motornu jedrilicu ili avion koji nam omogućavaju zadržavanje na manjim visinama. Običnoj jedrilici sa visine od 300m do tla treba svega 5 minuta.

Analize geopolitike said...

Kao što sam pretpostavljao da će sinoć opet Ameri napasti Iran i Hormuz i to se dogodilo

ap-placenici said...

Svaka čast na prognozi. U skladu sa najavom pisca ex-bloga Analize Geopolitike u komentarima ovog posta, sinoć (četvrtak 7.5.) je došlo do obnove Američkih napada na Iran, kao i IRGC-a uzvrata po brodovlju u njihovom dometu. Kuvajt i Saudijci su već ukinuli jučer objavljenu zabranu korištenja njihovih baza za napade na Iran -> https://t.me/DDGeopolitics/183634
Prema službenim Iranskim informacijama Ameri su napali dva Iranska plovila i obalu, pa su oni uzvratili po US brodovlju -> https://t.me/DDGeopolitics/183650
U napadu su izgleda sudjelovali i Emirati.
Sad treba vidjeti jel to bila jednokratna razmjena ili će se sukob opet aktivirati na svim područjima? Evo prve Donijeve objave na Truthu -> https://t.me/DDGeopolitics/183662

U UKrajini je od ponoći na snagu stupilo Rusko primirje uz obećanje da će centar Kijeva biti razoren u slučaju napada na vojnu paradu u Moskvi. Jer koliko vidim unatoč primirju UKrajinske bespilotne i dalje lete prema Rusiji. Od ponoći ih je oboreno 264 iznad Ruskih regija -> https://t.me/DDGeopolitics/183667

ap-placenici said...

Ako je vjerovat drugoj Donijevoj izjavi ovo je bio samo ljubavni ugriz ili lagana pljuska -> https://t.me/Slavyangrad/163686
Po njemu pregovori se nastavljaju kao i primirje.

Kad smo već kod izjava Izraelski ministar Smotrić je priznao ono što smo ovdje već zaključili. Rat u Libanonu se ne vodi protiv Hezbollaha već sa ciljem osvajanja novih teritorija i proširenja Izraela -> https://t.me/Slavyangrad/163697

Zaključimo sa izjavom MORF-a o UKrajinskim kršenjima primirja od ponoći do sada -> https://t.me/mod_russia_en/26798

Analize geopolitike said...

Još jednu stvar da ti napišem o kojoj svi koji čitaju tvoj blog i komentare da se provodi sistem politički a to je ujedinjenje České i Slovačke u bivšem nazivu, Cesko-Slovakia.Uz sve to chabad Lubovic a Don Sion se dogovorili da pokrenu realizaciju veš stvorenog saveza Tri more kojeg u Dubrovniku osnovali bivša predsjednica Hrvatske Kitarović i poljski prdsjednik Duda.Prosli mjesec sve članice Tri mora ili Intermarijum sastali se u Dubrovniku da taj projekt definitivne dogovore i pojedinostima još oko svega toga dogovore .Jer, zapadne zemlje ili zapadne države u EU moraju biti preformovane i stvoreni kalifat države.Da bi se očuvalo državnost sadašnjih članica država u savezu Tri mora, moraju se odvojiti od EU ili zapadnih država gdje će doći do velikih promjena, stvaranjem kalifat država, novih jezika i naroda..Neće sve to biti sutra a sav taj rat oko Ukrajine, Irana ima na kraju glavni cilj preformaciji EU država, isto kao što je bilo na kraju drugog svjetskog rata.Don Sion i London City pristali na taj plan, koji će na kraju kontrolirati taj zapadni dio Evrope.A projekt ili zavez Tři mora je u stvari obnova Austro ugarskog carstva,ali neće se zvati austrougarska nego ugarsko austrijsko carstvo gdje će glavnu ulogu imati Mađarska i Budimpešti.U svemu tome treba u tom projektu ili savezu Tri mora očuvati Harbursku knjižnicu u Becu i globalni centar upravljanja u Pragu u Češkoj,jer Prag je okultni centar Židova.Za mnoge koji čitaju sve to što pišem u kratkim crtama Ce biti nerazumljivo ali svi ti procesi iza kulisa se provode i biti će realizirano.Da bi se ocuvalo slavenstvo mora se realizirati novi savez Tri mora ili Intermarijum,to je gotova stvar .Za sada toliko.

ap-placenici said...

Projekt "Triju mora" je zamišljen kao povezivanje prostora kojeg omeđuju Baltik - Jadran - Crno more. To je nacionalno mješovit prostor u kojem osim Slavena imamo Fince, Germane, Mađare i Rumunje. Ipak unatoč toj mješovitosti prostor je još uvijek dosta nacionalno čist u odnosu na zapadnu EU koju su doslovno preplavile migracije iz Afrike i BI. Ako si na to mislio pri opisivanju njihovog preustroja odnosno pokušaja očuvanja istočne EU kroz jačanje projekta povezivanja prostora između tri mora. Isto tako pod pretpostavkom da se navedenim projektom upravlja iz dva centra moći koja si naveo.

S druge strane naišao sam na još jednog zanimljivog analitičara iz Kanade po imenu Jiang Xueqin. Profesor je predikcijske povijesti i prvih 1:20 sata koje sam pogledao iz njegovog dvostatnog izlaganja je sve bilo dobro utemeljeno na zdravim geopolitičkim podacima -> https://www.youtube.com/watch?v=BTJGr78-zyw

Trenutno je na mogućim predikcijama budućnosti. Prva je Trump će pokušat osvojit treći mandat od 2028. Druga je rat u Iranu će ući u svoju kopnenu fazu i postat će novi vječni rat zbog kojeg će SAD pokrenuti lutrijsku mobilizaciju po uzoru na WW2. Do treće još nisam došao, ali mislim da će najavit izravni početak WW3, koji se do sada vodio preko posrednika.

ap-placenici said...

Pogledao sam do kraja i moram se složiti i sa ostalim predikcijama. Kako sam već naveo Kina će nastavit igrat svoju igru - pobijedi ne čineći ništa. U prijevodu nastavit će podržavat Rusiju i trgovat sa SAD-om.

Izrael će nastaviti širiti svoj teritorij s konačnim ciljem zauzimanja prostora od Nila do Eufrata. Sa širenjem operacija u Siriji nužno će se sudariti sa Turskim interesima odnosno ući će u izravni sukob sa Turskom koja je ujedno NATO članica.

Ako se NATO do tada ne raspadne najavio je i njihovu neizbježnu bitku s Rusijom za Odesu. Kontrola nad Odesom kao ključnom Crnomorskom luka presudna je za obje strane u smislu kontrole izvoza žitarica i umjetnih gnjojiva koja preko nje idu u Afriku i BI. Da će Rusi zauzet Odesu kladio sam se sa bivšim cimerom još na početku rata 2022. Ako se to ostvari napokon ću dobiti pizzu u koju smo se kladili... ;)))

Naravno sve su to predikcije i teško je odrediti precizan vremenski slijed, ali je poprilično jasno da se nabrojane stvari kreću upravo u tom smjeru.

Modrina Neba - Blue Sky said...

Kod tebe ništa novo nema i to je dobro:))

ap-placenici said...

Nisi pažljivo čitala. Ima puno novih događanja.

Analize geopolitike said...

.

Britanci su također poznati po prljavoj igri i Rusi to znaju, a Britanci znaju da Rusi to znaju, i zato su pripremili provokacije za 9. svibnja, koje će počiniti ruke banderista, tj. Ukrajinci i to je razlog zašto su Rusi nedavno najavili da će, ako se te provokacije dogode, 9. svibnja bombardirati kijevske čvorove odlučivanja. Drugim riječima, Rusi su poslali prilično jasnu poruku i Britancima i britanskim poslušnicima u Ukrajini i drugdje u vezi s odgovorom na neke nadolazeće vojne provokacije, ali problem je što su Britanci i njihovi poslušnici očajni, tj. samo je pitanje vremena kada će nešto poduzeti, jer su sve druge mogućnosti već iscrpljene. A što se tiče drugih provokacija, Rusi su i na njih spremni, ali ni Zapad i izvršitelji nisu spremni.Jedino je mogućnost da Britanci uz pomoć obavještajnih službi ne naprave neku veliku provokaciju u Evropi a za to okrive Ruse a onda uz pomoć medija sve to dobro pokriju a javnost ili glupe ovce prihvate tu prljavu igru sa glupim političkim elitama

ap-placenici said...

Znam da Londonske službe već dugo vuku glavne konce u tom ratu, pretvorivši UKrajinu u svoj poligon budućeg sraza s Moskvom. Zato vjerujem da će do sutrašnjeg napada na paradu doći, kao i Ruskog uzvrata po Kijevu. Jer sve što UK elita želi je još mrtvih Slavena.

Ako nisi pogledao prethodno postani video s profesorom Jiangom preporučam još jedan -> https://www.youtube.com/watch?v=zmZUGtiuFT4

ap-placenici said...

Banderisti nastavljaju masakrirati s dronovima civilnu populaciju Rusije u pograničnim regijama -> https://t.me/Slavyangrad/163728

Hrabri Zeko se javio iz neke šumice s porukom da će sutra poštivati primirje ako ga se i Rusija bude držala -> https://t.me/Slavyangrad/163727
To što se ne javlja iz Kijeva je jasan znak da će sutra biti izveden napad na Moskvu.

Očito znajući što im se sprema građani su počeli masovno napuštati Kijev u strahu od najavljene Ruske odmazde -> https://t.me/Slavyangrad/163732

Analize geopolitike said...

O novoj pandemije koja se priprema, gora od Covida https://t.me/+aK1PlhlL8GY2MjU0

ap-placenici said...

Hantavirus -> https://en.wikipedia.org/wiki/Orthohantavirus
Bolest koju uzrokuje poznajemo kao mišju groznicu -> https://hr.wikipedia.org/wiki/Hemoragijska_groznica_s_bubre%C5%BEnim_sindromom

Objavljen je US trošak rata s Iranom od 71 milijarde U$D do 28.4. -> https://t.me/Slavyangrad/163786

Od ponoći nije bilo kršenja primirja -> https://t.me/Slavyangrad/163801
Doni kaže da će trajat puna tri dana -> https://t.me/DDGeopolitics/183711

Modrina Neba - Blue Sky said...

Opet če paničirat oko pandemije...samo da bi se ljudi cepili i umirali zbog cepiva...
Oko premirja me baš zanima koliko če dugo biti:)))

ap-placenici said...

Vidit ćemo hoće li se to odvit do kraja tako. Moglo bi, ali i ne mora. Da bi se proglasila pandemija i uvelo sve ono što smo već vidjeli 2020. godine treba zadovoljit neke uvjete za početak. A to je u prvom redu prijenos Mišje groznice sa čovjeka na čovjeka, što kod nje do sada nije bio slučaj. Zaraza se prenosila isključivo preko mišjeg izmeta. Ako je taj hantavirus sad odjednom postao prenosiv aerosolom, to onda znači da je mutirao ili ga netko modificirao. U svakom slučaju vrijeme će nam sve pokazati...

Kao što nam je vrijeme pokazalo da se Kijev danas ipak nije usudio napasti paradu u Moskvi. Vojne parade povodom 81. godišnjice pobjede nad nacizmom u Europi održane su od Vladivostoka do Kalinjingrada.

Stella Maris - Floramy said...
This comment has been removed by the author.
ap-placenici said...

Nemojte me krivo shvatit gospođo Stella, ali moja edukacija na tom području mrvicu nadilazi PPL razinu. Ipak respektiram sve koji lete po onoj Grunfovovoj... :D

Analize geopolitike said...

Nikdo ne paničari ali ide o projekt koji će biti realiziran sa ciljem da pomoću straha uvedu takve mjere da nećeš imati ništa a biti ćeš sretan.Neshvacas koji procesi se provode.Pisao sam davne 2019 godine da pripremaju covid projekt i da nakon toga najmanje 10 godina će biti pakao u Evropi.A to se dogodilo, rat u Ukrajini gdje pod parole mi braneći Ukrajinu pojavio fašizam novog doba uz pomoć medija i njihove propagande. Rat u Iranu, problem sa naftom koja ima velike ekonomske posljedice.Kad se spoje te dvije stvari na kraju oni realiziraju pandemiju da pomoću straha uzmu još malo slobode koja je ostala a uzeti će vam osnovne stvari u životu jer po njihovom projektu zlatne milijarde i 200 miliona robova će biti dovoljno da elita preživi.Ti nemaš informacije da krava Nabulinovu u Rusiji koja upravlja centralnom bankom otvoreno govori da od 156 miliona Rusa dovoljno 15 miliona.To znaci da svuda je ista elita ali nikako da glupe ovce da shvate da će ih sve redom poslati na klanje a oni će sretni stajati u redu da se cijepe ili dobiju hranu koja će biti otrovana a ako imaš lutrijski broj, može se dogoditi da tvoja zdjelica hrane biti u redu ili vakcina.Neshvacate sto oni davno planiraju, javno pišu a glupe ovce misle da se oni šale..pamet u glavu da nebude kasno.Koliko onih koji se cijepili protiv covida imaju ogromne razne probleme, ima ih na milione, uđu doktorima, oni im propisuju lijekove i to još platite, ništa ne pomaže.Farmaceutska mafija zgrće pare a ovce u toru im dalje žderu njihovu propagandu..Zato, takve ovce ne žalim

Modrina Neba - Blue Sky said...

Ja sam se 2x cepila ali samo zato, da sam mogla doč kod doktora a trebala sam ga i 2x imala taj covid

Modrina Neba - Blue Sky said...

U pravu Si...vrijeme če pokazati svoje kako dalje.
Tebi Želim lepo i mirno nedeljo!

Stara vrtlarica said...

E to bi bilo divno, al ja se bojim letenja.

Analize geopolitike said...

Sto se tice nove pandemije Hantavirusa, tu je već odluka donesena.Na tanarife su došli Englezi ili London City i sada se pripremite na veliko pekli koje će vam realizirati...
Kraj priče, više vi o ničem neidlucujete..

ap-placenici said...

@Modrino vrlo aktivna i užurbana nedjelja je za nama. Ujutro aerodrom, a popodne proslava tri rođendana.

@Vrtlarice suoči se sa svojim strahovima ;)

@Milane dok je glave na ramenima i nju se nešto pita. Živi bili, pa vidili.

ap-placenici said...

Jučer sam pratio, ali nije bilo vijesti vrijednih prenošenja. Jutros stiže prva -> https://t.me/DDGeopolitics/183891
Izgleda da je jedan F-35 dobio po tamburi nad Hormuzom.
Druga je Donijevo nezadovoljstvo sa Iranskim prijedlozima -> https://t.me/Slavyangrad/163900

Naselje Bint Jbeil u Libanonu je uklonjeno s lica zemlje -> https://t.me/Slavyangrad/163896
Bibijev genocid se nastavlja.

Sjeverna Koreja je u svoj Ustav unijela članak o N-uzvatu u slučaju uklanjanja svog vodstva -> https://t.me/Slavyangrad/163916
Poučeni s iskustvom Venecuele i Irana.

Modrina Neba - Blue Sky said...

Mišja mrzlica...hm težko da bi jo dobila..ne putujem nigde i doma sam:))
Lijepo si iskoristio nedjeljo i Hvala na posjeti!

ap-placenici said...

Znaš i sama da to nema veze s tim gdje si i koliko se krećeš. Ako krene medijska histerija kao tijekom koronavirusa, pa izolacije, pa zabrane kretanja, pa rad od kuće i sve ono što smo već vidjeli tijekom 2020. na taj način će prisiliti ljude da se cijepe. Mislim da im je to glavni cilj. Cjepivo.

Stara vrtlarica said...

E to je ono najteže...

Dan 1575.

Slika: Manga   Od početka obuke ustajemo u 04:40 i na letjelište se dolazi u 05:30. Slijedi otvaranje hangara, guranje tehnike van, brifing ...