21/06/2026

Dan 1575.

Slika: Manga
 
Od početka obuke ustajemo u 04:40 i na letjelište se dolazi u 05:30. Slijedi otvaranje hangara, guranje tehnike van, brifing i početak rada oko 7h. Ako nema pucanja sajle obuka može biti gotova već do 10:30. Slijedi debrifing, podjela obveza i slobodno za ručak. Stariji piloti sredinu dana koriste za jedrenje. Popodne učenici nanovo pristižu i obuka se nastavlja do sumraka. Nakon toga sve to treba opet spremiti u hangar, odraditi debrifing i razilazimo se po mrklom mraku. Sljedeći dan postupak se ponavlja. U ovih devet dana imali su samo jedan dan pauze zbog otkaza tehnike, ali od danas će se taj ritam obuke usporiti samo na letenje u popodnevnim terminima

Slika: Manga
 
Jer polaznici su dosegli razinu obuke u kojoj im treba još 15-ak letova do prvog samostalnog leta (laširanja). To bi se trebalo dogoditi kroz sljedeći tjedan. Dok to iščekujemo polaznci iz tri prethodne obuke su jučer napokon dočekali laširanje jednosjeda PZL SZD-30 Pirat. Nakon što su je dva nastavnika letenja isprobala u aerozaprezi i na vitlu, poletjeli smo u smiraj dana svaki s dva polijetanja na vitlu. Sve je proteklo glatko i bez ikakvih poteškoća. Nakon školske K7, Pirat je puno brži na palici i osjetno bolji po letnim značajkama sa finesom 1:31. Danas će uslijediti nastavak letenja na njemu.
 
Slika: Manga
 
Za to vrijeme proxy-WW3 u Ukrajini je nastavljen uz beskrajne razmjene daljinskih oružnih sustava, te napretkom OBG Sjever kod Volčanska. "Zapadnjaci" čiste Krasni Liman zgradu po zgradu, dok OBG Jug isto radi u onome što ostalo od Konstantinovke. Uz to oslobodili su naselja Dolgi Balka, Artem, Rai-Aleksandrovku i Jurkovku, dok je OBG Centar oslobodila Novi Donbas i Kutuzovku u istoj DNR. UAF je izgubio još jedan Su-24 s dva člana posade zbog otkaza tehnike ili greške pilota. SAD i Iran su digitalno potpisali sporazum, ali zbog Izraelskog divljanja po Libanonu nastavak pregovora u Ženevi se još čeka. Svjetsko nogometno prvenstvo i WW3 se nastavljaju...

Slika: https://t.me/the_Right_People/70585#

6 comments:

zemlja said...

A meni interesantan sukob Meloni-Trump, Naravno da sam na strani Meloni. lp

ap-placenici said...

Ako virtualni sukob jedne štrupmfete i jednog djeda puni naslovnice, onda je ova civilizacija stvarno došla svome kraju ;)))

zemlja said...

Da, "strumpfeta" nas može zabavljati ali je rijetka koja ima "guts", A deda je je opasan . S ovlastima koje ima
može ugroziti štošta.

ap-placenici said...

Ne kaže se slučajno da u malim bočicama otrov stoji.

Djed je bio puno bolji u prvom mandatu, ali zato je bio uklonjen. Do ovog mandata je naučio tko vodi igru i sada radi što mu se kaže.

nachtfresser said...

Ispunjen raspored, to me fasciniralo na njemačkim seminarima, sjećam se jednog za goveđeg ludila u Hamburgu, bili smo smješteni u malo dislociranom dvorcu, deset minuta hoda najbliži market koji je otvarao u 7, a nama programstartou 8, ja bih bio prvi kod marketa za nabviti "logistiku" za večernja druženja po sobama, jer drugog međuprostora po danu imali nismo, i like it ;)

ap-placenici said...

Sinoć smo aerodrom napustili u 2230. Dok dođeš doma i otuširaš se već je ponoć. Samo se onesvjestiš i od 0440 kreće ponovno. Brutalan ritam koji teško prate i puno mlađi. Ipak nema predaje.

Dan 1575.

Slika: Manga   Od početka obuke ustajemo u 04:40 i na letjelište se dolazi u 05:30. Slijedi otvaranje hangara, guranje tehnike van, brifing ...